سبک زندگیموفقیت

13 استراتژی کوچک اما مؤثر برای دستیابی سریعتر به اهداف

موفقیت واقعی نیاز به مجموعه ای از استراتژی های کوچک اما مؤثری دارد که بتوانند به ما در حذف عوامل بازدارنده کمک کنند. مانند محدودیت های زمانی(که به محدودیت های زمان شروع و پایان یک پروژه اشاره دارد)، عوامل حواس پرتی و البته باورهای نادرست ذهنی.

اغلب ما ممکن است یک هدف بزرگ برای خود تعیین کنیم. شاید این هدف نوشتن یک کتاب، شروع یک کسب‌و‌کار جدید، متخصص شدن در زمینه‌ خاصی باشد و با انگیزه‌ی زیاد، برای دستیابی به آن هدف تلاش کنیم، اما گاهی ممکن است این انگیزه برای رسیدن به خط پایان کافی نباشد و همین باعث دلسردی شود و از ادامه کار دست بکشیم.

اما سالها بعد، به زندگی خود نگاه می کنیم و متوجه می‌شویم که تغییر بزرگی که انتظارش را داشته‌ایم اتفاق نیفتاده است. با خود فکر می‌کنیم که شاید فقط آنقدر باهوش، با استعداد یا شجاع نیستیم که کاری را که می خواستیم، انجام دهیم و بجای تمرکز بر روی اهداف، بخش زیادی از زندگی خود را صرف کارهایی کردیم که نتوانستند آن تغییر بزرگ را در زندگی ما رقم بزنند.

در این مقاله 13 استراتژی کوچک اما مؤثر برای دستیابی سریعتر به اهداف آورده شده است تا بتوانند شما را در مسیر موفقیت همراهی کنند. ‌

1~ تا جایی که ممکن است پیروزی های سریع و مختصر بدست آورید.

 به زبان ساده، پیروزی های سریع و مختصر پیشرفتی است قابل رؤیت با منفعتی آنی که می تواند به سرعت بدست آورده شود. برای بدست آوردن ابتکار عمل و پویایی، معیارهای موفقیت خود را پایین آورده و پیروزی های کوچک را با بیشترین سرعت ممکن کسب کنید. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید نویسنده شوید اما نمی‌توانید برای مدت طولانی بنشینید و بنویسید، روزی فقط 10دقیقه زمان برای نوشتن اختصاص دهید.

موفقیت‌های سریع

 

2~ از انجام “اشتباه دوم” خودداری کنید.

 به نقل از نویسنده و کارآفرین آمریکایی، جیمز کلیر، که می‌گوید “همه ما در مسیر رسیدن به اهدافمان ممکن است اشتباهاتی کنیم – به عنوان مثال تمرینی را انجام ندهیم یا اینکه یک روز اصلا کاری انجام ندهیم. فقط نباید اجازه دهیم که یک نادیده گرفتن یا اشتباه راه را برای اشتباهات بیشتر هموار کند. او همچنین می‌گوید :”یک اشتباه فقط یک استثناء است اما دو اشتباه آغاز یک الگوی جدید است.”

پرهیز از اشتباه

 

همچنین بخوانید:
20 عادت کوچک برای بیست تغییر بزرگ در زندگی

3~ دلیل اصلی برای دستیابی به هدف خود را پیدا کنید.

 هرچه دلیل قانع کننده‌تری برای رسیدن به هدف خود داشته باشید، احتمال بیشتری دارد که آن هدف را دنبال کنید و به نتیجه برسانید. به طور کلی داشتن هدف به شما کمک می کند با انگیزه باشید، از به تعویق انداختن کارها و طفره رفتن جلوگیری کنید و آنچه در زندگی می خواهید را برای خود مشخص کنید.

 دلیل زسیدن به هدف چیست؟

 

4~ ازافرادی که مسیر شما را طی نکرده‌اند مشاوره نگیرید.

  اگرچه هدف و نیت این افراد می‌تواند کمک باشد، اما نباید الگوهای موفقیت شما باشند. در عوض، به کسانی که مسیر شما را طی نموده‌اند و به اهداف شما دست یافته‌اند نگاه کنید و مشتاقانه مسیر و استراتژی‌های آنها را مطالعه کنید. تحقیق کنید که دقیقاً چگونه به آنجا رسیده اند!

دنبال کردن مسیر افراد موفق

 

5~ “هدف کلیدی” خود را پیدا کنید.

 گری کلر در کتاب The One Thing توضیح می دهد که شما همیشه می خواهید یک هدف اصلی داشته باشید که بتوانید روی آن هر روز، هفته، ماه و سال تمرکز کنید. بنابراین آن هدف اصلی و بنیادی را پیدا کنید چراکه دستیابی به دیگر اهداف شما را راحت می‌سازد.

جستحوی هدف اصلی

 

6~ از استراتژی حلقه استفاده کنید.

 جری ساینفلد کمدین، ​​بازیگر، نویسنده و تهیه کننده آمریکایی در سیستمی که برای ایجاد انگیزه در نویسندگی از آن بهره می‌گیرد شرح می‌دهد که برای انجام این استراتژی از یک تقویم استفاده کنید و بر روی روزهایی که کاری انجام می‌دهید که به هدف نهایی شما می انجامد علامت گذاری (X) کنید. زنجیره‌ای از ضربدر‌هایی ایجاد خواهید کرد که هرچه این حلقه طولانی‌تر شود، احتمال شکستن آن کمتر خواهد بود.

استراتژی حلقه

 

همچنین بخوانید:
18 دقیقه برنامه روزمره برای موفقیت

7~ به محیط اطراف خود توجه کنید.

 تمیزی محیط خانه یا محل کار از اهمیت بالایی برخوردار است و اگر سالم و تندرست بودن برای شما مهم است، از نگه داشتن غذای ناسالم یا زباله در اطراف خود پرهیز کنید، چراکه وجود زباله‌های زیاد باعث حواس‌پرتی و برهم زدن تمرکز شما می‌شود. پس راه هایی برای اصلاح محیط اطراف خود پیدا کنید تا با تمرکز بالاتری به انجام کارهای خود بپردازید.

تمرکز در محیطی تمیز

 

8~ بها و تاوان شک‌و‌تردید را بپذیرید.

 ممکن است تصور کنید که در وضعیتی از ابهام و بلاتکلیفی قرار گرفتن ساده تر از انجام یک کار سخت است، اما در حقیقت، عکس این قضیه درست است. به عبارتی تردید و دودلی در واقع هزینه و بهای روحی بیشتری دارد. پس با انجام یک کار هرچند سخت بجای داشتن تردید، لطفی بزرگ به خود خواهید کرد.

تردید زیاد نکنید

 

9~ تمام سعی خود را بر روی”نقطه تحول یا عطف”متمرکز کنید.

 اکثر افرادی که خیلی زود دست از تلاش می‌کشند، این نکته را نمی‌دانند که وقتی در مسیر اهدافشان به نقطه معینی می‌رسند، موفقیت با سرعت بیشتری به سمت آنها می‌آید. به عنوان مثال در نویسندگی، هنگامی که تعدادی مخاطب بدست می آورید، تعداد آنها از همان نقطه شروع به رشد می‌کند. بر روی هدف خود کار کنید تا زمانی که به یک “نقطه اوج” برسید و در آن زمان، با همان میزان تلاش قبلی، بازدهی بیشتری دریافت خواهید کرد.

نقطه عطف هدف

 

10~ بر روی هدف خود سرمایه گذاری کنید.

 غالباً، سرمایه گذاری برای رسیدن به هدف، به عنوان اهرم و انگیزه‌ای عمل خواهد کرد تا در تحقق هدف خود سماجت داشته باشید و تمام تلاش خود را برای دستیابی به آن کنید، چراکه نمی‌خواهید میزان پولی که سرمایه‌گذاری کرده‌اید، هدر برود. در واقع، این یکی از دلایلی است که ثبت نام برای یک دوره‌ی آموزشی می تواند یک ابزار انگیزشی موثر برای شروع و ادامه کلاس‌ها ‌باشد.

سرمایه‌گذاری در هدف

 

همچنین بخوانید:
5 نکته که ثابت می کند ساده زیستن باعث خرسندی می شود

11~ زیاد درگیر بی‌نقص کردن کاری نشوید.

 گاهی اوقات، فکر زیاد در مورد روش‌های بازدهی، استراتژی‌های انگیزشی و بی نقص کردن کار می تواند به نوعی تعلل تبدیل شود. برای مثال، اگر بجای انجام دادن کاری، فقط مشغول تماشای سخنرانی‌های انگیزشی در YouTube باشید، باید رویکرد خود را تغییر دهید. استراتژی ساده این است که در مورد اهداف خود تحقیق کنید و اطلاعاتی بدست آورید، سپس با تصمیم گیری سریع و آگاهانه شروع به کار کنید.

تعلل نکنید

 

12~ از شرطی سازی پاولفی (کلاسیک) استفاده کنید.

 شرطی‌ سازی کلاسیک که با نام‌های شرطی سازی پاسخگر، شرطی‌شدن واکنشی و یا شرطی‌شدن نوع I آن را می‌شناسند، یک نوع یادگیری همخوان یا تداعی است، که جاندار یاد می‌گیرد بین یک محرک بی‌اثر، با یک پاداش یا تنبیه کردن ارتباط برقرار کند.

به زبانی دیگر، هنگامی که هر روز در یک زمان و ترجیحاً حتی در یک مکان در جهت رسیدن به اهداف خود کار کنید، به این ترتیب، مغز خود را به نوعی شرطی یا آماده می‌کنید که در آن زمان خاص آماده انجام کار باشد.

نظریه رفتاردرمانی پاولف

 

13~ به مرگ فکر کنید!

 هرچند ناخوشایند است، اما مدام فکر کردن به این موضوع می‌تواند محرک یا انگیزه ای باشد. به این معنا که اگر میدانستید امروز آخرین روز زندگیتان است، تلاش خواهید کرد که به تمام کارهایی که می خواستید انجام دهید و به اهدافی که برای خودتان تعیین کرده‌اید، برسید.
واقعا اگر می دانستید امروز آخرین روز شماست، درباره زندگی خود چه احساسی داشتید؟ برای انجام چه کاری عجله می‌کردید؟ چه استراتژی را برای دستیابی یکروزه به خواسته هایتان به کار می گیرید.

در فکر مرگ
منبع
Forge_Medium

مطالب مشابه

دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینجا نظرت رو بنویس!
نام (مورد نیاز)
پست الکترونیکی (مورد نیاز)

دکمه بازگشت به بالا

Ad Blocker Detector

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید