تولید محتواکسب و کار

9 نکته برتر برای تبدیل شدن به تولید کننده محتوا حرفه ای

تولید کننده محتوا چه در قالب یک فرد و چه در قالب یک سازمان یا شرکت، می توانید به برترین تولید کننده محتوا در کسب‌وکار خود تبدیل شوید. اما این کار به زمان، تلاش و انضباط نیاز دارد. برای تولید محتوای عالی از دستورالعمل های زیر استفاده کنید، و خیلی زود به عنوان یک رهبر فکری یا رهبری پیشرو (رهبری که در شاخه از یک صنعت مقتدر، قابل احترام و تاثیر گذار است)، که به دنبال جذب افرادی که علاقه‌مند به حل چالش های خود هستند، دیده خواهید شد.
در ادامه مقاله‌ی 8 ابزار برای تولید محتوا حرفه ای، امروز 9 نکته برتر برای تبدیل شدن به بهترین تولید کننده محتوا را برای شما آورده‌ایم.

1. بروز باشید

در مورد تمام جنبه های کسب‌و‌کار خود بروز و بسیار آگاه باشید. برای مثال، فکر کنید که تولید کننده مجموعه مکانیکی وسایل نقلیه سنگین هستید. دانستن هرچه بیشتر در مورد این نوع وسایل نقلیه، تولیدکنندگان دیگر و مشتریان آنها بسیار حیاتی است. این تولیدکنندگان را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، نشریات تجاری را بخوانید و آخرین اخبار مربوطه را مطالعه کنید. همچنین باید در مورد نوآوری های صنعت، روندها، مقررات، فرصت ها و تهدیدات روزمره کسب‌و‌کار خود آگاهی داشته باشید. هرچه بیشتر بدانید، بیشتر به آینده‌ای که مدنظر دارید نزدیک خواهید شد. آگاهی هرچه بیشتر رمز تولید محتوایی ارزشمند برای افرادی است که به دنبال راه ‌حلی برای مشکلات خود هستند.

بروز باشید

2. بسته به شرایط تغییر کنید

تغییر در هر صنعتی ممکن است سریع اتفاق بیافتد بنابراین آموزش مداوم از اهمیت بالایی برخوردار است. این بدان معناست که شما نه تنها باید محتوای مورد علاقه مردم را تولید کنید، بلکه باید مطالب دیگران را نیز بخوانید. بهترین تولیدکنندگان محتوا افراد کنجکاوی می‌باشند که به دنبال موضوعات مدنظر مخاطبان خود هستند. از دیگران بیاموزید و از دانشی که دارید در جهت سنجیدن عوامل تأثیر گذار بر روی آینده خود، استفاده کنید.

آگاه و در جریان بمانید

3. مخاطبان خود را درک کنید

واقعا جمله “خود را به جای مخاطبان بگذارید” از اهمیت بالایی برخوردار است. همانطور که آنها غذا می‌خورند، می‌خوابند و نفس می‌کشند، شما هم این کارها را انجام می‌دهید. پس انگیزه ها، تحصیلات، فعالیت های اجتماعی و موارد دیگر.. در رابطه با آنها را درک کنید. این تنها راه پاسخگویی به نیازهای آنها با محتوایی است که تولید می‌کنید. به فرضیات و حدس زدن اکتفا نکنید، در غیر این صورت هیچ فرقی بین شما و دیگر افراد مشغول در صنعت مربوطه نخواهد بود.

درک مخاطبان

4. مهارت های خود را افزایش دهید

اگر یک نویسنده حرفه ای نیستید، باید به نحوی بنویسید که همه به عنوان یک نویسنده‌ی حرفه ای به شما نگاه کنند. برای مثال، می‌توانید با اجتناب از نوشتن اشتباهات رایج شروع کنید. همچنین برخی از کتابهای کوتاه برای کمک به شما در غلبه بر اشتباهات رایج (مانند رونویسی، جمله بندی نامناسب، نوشتن پاراگرافهایی که فلو ندارند یا اصطلاحا سلیس نیستند و غیره) وجود دارند. کتاب مورد علاقه من که در این زمینه می‌تواند کمک مناسبی به شما کند “The Elements of Style” ​می‌باشد.

تقویت مهارت

5. اغلب اوقات بنویسید

طبیعتا هرچه محتوای بیشتری داشته باشید، میزان بازدید وبسایت شما بیشتر می شود. طبق HubSpot، شرکت هایی که ماهانه 16 بار مطالب جدید به وبلاگ خود اضافه می‌کنند، تقریبا 3.5 برابر بیشتر از شرکت هایی که بین 0-4 پست در ماه منتشر می کنند، بازدید دارند. پس هرچه بیشتر بنویسید، بازدید بیشتری بطبع خواهید شد. متخصصان و افراد باتجربه از به اشتراک گذاشتن بینش و نگرش خود خجالتی ندارند. پس اگر می خواهید نویسنده‌ی برتر در کسب‌و‌کار خود شوید، باید بپذیرید که مانند آنها عمل کنید. این کاری نیست که فقط وقتی “وقت داشته باشید” انجام دهید. تولید محتوای دیجیتال نیاز به تعهد و پایبندی دارد.

همچنین بخوانید:
بیکاری و پیامدهای ناشی از آن در زندگی

مقاله بنویسید

6. نحوه‌ی بیان خود را به عنوان یک تولید کننده محتوا پیدا کنید

نحوه‌ی بیان خود به زبانی ساده یعنی شروع به نوشتن کردن و قادر به تشریح موضوعات مختلف بودن. اغلب اوقات، نوشته‌ها فقط برای پر کردن تقویم محتوایی (برنامه ای نوشته شده از زمان و مکانی که قصد انتشار مطالب آینده را دارید) یا انتشار سریع محتوایی خشک و بی روح است. نوشتن مقاله‌ای فقط به معنای ساختار و جمله بندی دقیق و استفاده از بهترین کلماتی که می توانید پیدا کنید، نیست. نوشتن یعنی انتقال و بیان طبیعی ایده‌های خود همزمان با پیروی از استراتژی بازاریابی محتوایی.

پیدا کردن نحوه بیان

7. مثال بزنید

وقتی برای افراد مثالهایی درباره موضوعی که صحبت می کنید، بزنید، منظور خود را می‌توانید بسیار واقعی تر بیان کنید و افراد ارتباط بسیار بهتری با موضوع شما برقرار می‌کنند. به عنوان مثال (عمدا مثال نزدم😁)، تصور کنید, وقتی درمورد یک مکان زیبا یا غذای لذیذی صحبت می‌کنید، فقط نگویید این مکان یک رودخانه دارد یا در  آن غذا از مثلا پنیرپیتزا استفاده شده است. در عوض می‌توانید به یک مکان معروف اشاره کنید که شباهت زیادی به مکان مورد نظر شما داشته باشد، یا غذایی را مثال بزنید که طعم بسیار نزدیکی به غذایی که توضیح می‌دهید، داشته باشد. بدین صورت، برای افراد بسیار واقعی تر و قابل فهم‌تر خواهد شد و ارتباط بهتری برقرار خواهند کرد.

مثال بزنید

8- درباره خود صحبت نکنید

منظور این است که بیشتر درباره مخاطبان، چشم اندازها و نیاز آنها صحبت کنید. وقتی در مورد خود صحبت می کنید؛ درواقع، فرصت اینکه نشان دهید نیازها و چالش های احتمالی مشتریان خود را درک می‌کنید و می‌توانید آنها را برطرف کنید را از دست خواهید داد. به دو جمله زیر دقت کنید تا تفاوت را احساس کنید:

همچنین بخوانید:
5 روش اثبات شده برای کسب درآمد آنلاین در سال 2021

  • 1- “کمپانی Acme پیشرو در تولید شیرآلات است. ما کیفیت بهتر و خدمات بهتری به مشتریان خود ارائه می‌کنیم و از سال 1987 فعالیت خود را آغاز کرده ایم.”

  • 2- “کمپانی Acme به مشتریان خود که به شیرآلات این شرکت اعتماد می‌کنند این اطمینان را می‌دهد که می‌توانند با خرید محصولات میزان خرابی را تا حداقل 13% نسب به رقبا، کاهش دهند. مشتریان همچنین قادر به حذف محصولات و کالاهایی که ممکن است از آنها راضی نباشند، هستند؛ زیرا سیستم مدیریت زنجیره تامین کالای ما به طور کامل برای پاسخگویی به نیازهای آنها بهینه و تشکیل شده است.”

درک نیاز مشتری

9- کلمه کلیدی و اصلی خود را جستجو کنید

تحقیق کلمات کلیدی به معنی بررسی تعداد جستجوهای هر کلمه یا عبارت در گوگل است؛ به کمک این تحقیق شما می‌توانید بفهمید که کاربران در حوزه کاری شما به دنبال چه چیزی هستند؛ حتی می‌فهمید که کدام یک از این موضوعات برای آن‌ها بیشتر اهمیت دارد؟ چه کلماتی برای کسب‌و‌کار شما مهم‌تر است و ارزش بیشتری دارد. چه تعدادی به موضوع کسب‌و‌کار شما علاقه‌مند هستند و محصولات و خدمات شما را جستجو می‌کنند. حتی می‌توانید بررسی کنید که آیا روند تعداد جستجو در حال افزایش است یا خیر (که یعنی بازار شما چقدر رشد دارد.)

تولید محتوا هم به هنر و هم به علم احتیاج دارد. البته، شما باید بدانید که چه نوع محتوایی را تولید کنید و چگونه آن را به دل خوانندگان خود بنشانید. در فضای بازاریابی امروزه، باید همچنین بتوانید آن را برای موتورهای جستجو جذاب کنید. مهارت های نوشتاری خود را افزایش دهید، و در کنار آن می‌توانید از ابزارهای جستجوگرها مانند Google Search Console, Ahrefs و SEMRush در به حداکثر رساندن بار محتوایی خود استفاده کنید چراکه به هر حال، بسیار ناراحت كننده است که با دل و جان برای نوشتن مقاله یا دیگر محتوای وبسایت خود وقت بگذارید و در نهایت بازدید مدنظر را نداشته باشد. درج کلمات کلیدی مرتبط یکی از عناصر مهم در هر استراتژی محتوایی است.

همچنین بخوانید:
8 ابزار برای تولید محتوا حرفه ای!

جستجوی کلمه کلیدی

دانستن اهمیت فوق العاده محتوای خوب، باعث می‌شود که کمی در تولید آن استرس داشته باشید. بهترین توصیه ای که می توانیم داشته باشیم این است که “مانند یک مشتری یا مخاطب فکر کنید”. انجام این کار شما را در بهترین موقعیت برای تولید محتوایی جذاب و مخاطب پسند قرار می‌دهد. این کار کلید جذب موفقیت آمیز بازدیدکنندگان، تبدیل آنها به مشتری بالقوه یا احتمالی و در نهایت تبدیل آنها به مشتریان دست به نقد جهت پرداخت هزینه برای سرویس های شما، می‌باشد.

 

منبع
Weidert

مطالب مشابه

‫4 دیدگاه ها

  1. بسیار مقاله مفید و کاربردی بود با تشکر از سایت خوب گپ‌چین و نویسنده محترم آقای رزمجویی

    1. سپاس از لطفتون امیر جان، خوشحالم که تونسته براتون مفید باشه❤️️

  2. نکات خیلی مفیدی بود خصوصا برای من که در زمینه طراحی داخلی تولید محتوا انجام میدم. 👍👍👍

دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینجا نظرت رو بنویس!
نام (مورد نیاز)
پست الکترونیکی (مورد نیاز)

دکمه بازگشت به بالا

Ad Blocker Detector

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید