تکنولوژیعلمی

تکنیک Deep Nostalgia در زنده کردن عکس های قدیمی

تکنیک Deep Nostalgia، روشی جدید مجهز به هوش مصنوعی می‌باشد که پلتفرم شجره‌نامه خانوادگی MyHeritage منتشر کرده است و حرکات صورت مثل لبخند، تکان دادن سر، چشمک زدن، بالا و پایین شدن سر را به عکس‌های پرتره اضافه می‌کند، شبیه به این است که فیلمی ضبط شده باشد. با استفاده از سایت یا اپلیکیشن، می‌توانید مجموعه ای از انیمیشن‌های از قبل ضبط شده را که توانایی جان بخشیدن به عکس‌هایتان را دارند، انتخاب کنید.

این سرویس آنلاین استفاده از این تکنولوژی برای ایجاد فیلم‌های “DeepFake” (این فناوری جهت ترکیب و قرار دادن تصاویر و فیلم‌های موجود بر روی تصاویر یا فیلم‌های مورد نظر استفاده می شود) برای افراد معروف یا هر شخص دیگری را بدون اجازه آنها ممنوع کرده است. صورت افراد را می‌توانید از عکس‌های گروهی برش دهید اما فعلا نمی‌توانید چندین نفر را در یک فریم متحرک کنید. برای نشان دادن این که چنین انیمیشن‌هایی به طور مصنوعی تولید می‌شوند، از یک واترمارک (علامت) استفاده می شود.

برای استفاده از تکنیک Deep Nostalgia، بایستی یک حساب کاربری (به صورت رایگان) در سایت MyHeritage ایجاد کنید. با این حال، فقط به تعداد محدودی از انیمیشن دسترسی خواهید داشت و به شما اجازه داده می شود حداکثر پنج عکس را بدون هیچ هزینه ای متحرک کنید. پس از رسیدن به سقف پنج عکس، در صورت تمایل به استفاده بیشتر، باید اشتراک خریداری کنید.

پس از ثبت نام، می توانید تصاویر خود را بارگذاری کنید و سپس عکس‌های متحرک خود را به صورت فایل‌های mp4 دریافت کرده و به راحتی در شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر یا اینستاگرام ارسال کنید. اگر مراحل ثبت نام را به طور کامل انجام ندهید، به منظور حفاظت از حریم خصوصی کاربران، هر تصویری که بارگذاری می کنید به طور خودکار حذف می شود. اگر تصاویر کوچک یا تار آپلود کنید، به دلیل اینکه به چهره با وضوح بالا نیاز است، سایت به صورت خوکار کیفیت و سایز عکس های شما را قبل از اعمال انیمیشن‌ها افزایش می دهد.

همچنین بخوانید:
مغز افراد دوزبانه: بررسی مزایا و معایب آن

این تکنولوژی به سرعت در شبکه‌های اجتماعی پخش شده و مردم نمونه‌های مختلفی از عکس‌هایشان را با سایرین به اشتراک می‌گذارند. نویسنده‌ی کتاب The Dharma Forest در هند به اسم Keerthik Sasidharan، از جمله کاربرانی است که عکس‌های متحرک مبارزان آزادی هند و دیگر شخصیت‌های تاریخی را در صفحه شخصی خود ارسال کرده است. فیلم زیر نمونه ای از این تکنیک از لوکمانیا تیلاک، معروف به پدر شورش و ناآرامی هند، را به تصویر می‌کشد. 🙂

MyHeritage در مورد تکنولوژی خود می‌گوید: “برخی از افراد ویژگی نوستالژی عمیق (Deep Nostalgia) را دوست دارند و آن را شگفت‌انگیز می‌دانند، در حالی که دیگران آن را ناخوشاید می دانند و از این تکنولوژی بیزارند.” این ویژگی برای استفاده نوستالژیک، یعنی بازگرداندن عکس اجداد به زندگی در نظر گرفته شده است. دلیل وجود نداشتن صوت بر روی این گونه فیلم‌ها، جلوگیری از سوء‌‌استفاده های احتمالی مانند ایجاد فیلم های (دیپ فیک) از افراد زنده می باشد.

این فناوری به صورت خودکار انیمیشن‌هایی را برای یک چهره انتخاب می کند، اما این امکان وجود دارد که کاربران بتوانند ترتیب متفاوت دیگری را نیز انتخاب کنند. این انیمیشن‌ها بر اساس ژست های واقعی انسان ساخته شده است. در واقع، کارمندان شرکت MyHeritage پایه و اساس بسیاری از انیمیشن‌ها می‌باشند.

ویژگی و تکنیک Deep Nostalgia من را به شخصه بسیار تحت تأثیر قرار داد و ‌بنظر بنده ایده بسیار خوبی است که بتوانید عکس‌های قدیمی را به زندگی برگردانید. در واقع، تنها ارتباط بسیاری از افراد با اجداد خود، خاطرات عکس‌هایی از اعضای خانواده‌ای می باشد که هرگز آنها را ندیده‌اند.
امیداورم با استفاده از این تکنولوژی بتوانید با متحرک کردن عکس افرادی که برایتان مهم هستند، لذت ببرید!

همچنین بخوانید:
گوگل از ویروس کرونا پیش از شیوع کووید-19 خبر داشت
منبع
Independent

دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینجا نظرت رو بنویس!
نام (مورد نیاز)
پست الکترونیکی (مورد نیاز)

دکمه بازگشت به بالا

Ad Blocker Detector

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید